VEIDOS BALTIJAS ENERĢĒTIKAS ALIANSI

Latvijas Energoefektivitātes Asociācija (LATEA) un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā vienojušās veicināt Eiropas Enerģētikas Savienības principu iedzīvināšanu Baltijas mērogā.

Jau ziņots, ka LATEA kā viena no nozares vadošajām organizācijām sākusi darbu pie Baltijas Enerģētikas Alianses - neatkarīga enerģētikas kompetences centra veidošanas.

Centra sagaidāmie uzdevumi:

  • sniegt reālu atbalstu Eiropas Enerģētikas Savienības uzstādījumu iedzīvināšanai un enerģijas avotu drošībai un diversifikācijai;
  • līdzdarboties Latvijas un Baltijas nacionālās enerģētikas stratēģijas veidošanā;
  • atbalstīt ES 30/30/30 mērķu sasniegšanu;
  • sniegt informāciju un iesaistīt sabiedrību enerģētikas tirgus aktualitātēs, īpaši ņemot vērā 2017. gadā sagaidāmo gāzes tirgus liberalizāciju

Kā norāda LATEA valdes priekšsēdētājs Raimonds Ķeirāns, LATEA augsti novērtē Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu, apliecinot ES Enerģētikas Savienības dzīvotspēju un nepieciešamību kopīgi strādāt Baltijas mērogā, lai ieviestu līdzsvarotu un ilgtspējīgu reģionālo enerģētikas stratēģiju.

Sagaidāms, ka Baltijas Enerģētikas Alianses koncepts tiks prezentēts 21.oktobrī gaidāmajā enerģētikas konferencē Baltic Energy 2015.

citi raksti

LATEA energoefektivitātes sertifikāts - LATEA biedra STRABAG būvētajam KRAFTOOL/ TFS Trans loģistikas centram.

LATEA piedalās diskusijā par jauno Eiropas savienības energoefektivitātes likumdošanu

Rakstu arhīvs