Sāk sertifikāciju energoefektivitātē. Pirmais saņēmējs- STRABAG AG filiāle Latvijā

Latvijas Energoefektivitātes asociācijas biedrs, STRABAG AG filiāle Latvijā  drīzumā saņems pirmo LATEA izsniegto energoefektivitātes sertifikātu. Uzņēmums līdz šī gada vidum nodos ekspluatācijā KRAFTOOL/ TFS Trans palešu loģistikas centru Kundziņsalā, Rīgas brīvostas teritorijā. To veido noliktavas ēka ar automātisko augstplauktu kravas palešu novietni, kas tiek uzskatīta par vienu  no lielākajām Ziemeļ/Austrumeiropā, biroja ēka un tehniskais centrs. Projektā pielietotas vairāki inovatīvi risinājumi energoefektivitātē. Tā,  izmantota jumta monitoringa sistēma jumta siltumizolācijas efektivitātes paaugstināšanai, jaunākās paaudzes siltumizolējošā sendvičtipa paneļu sistēma un fotovoltāžas paneļu izmantošana biroja. 

Kā norāda STRABAG AG fililāles Latvijā vadītājs Roberts Dokters, īstenotajam projektam pašpietiekamu energoapgādi nodrošina īpašs  risinājums, kur ģeotermālā enerģija tiek pārveidota apsildē izmantojot siltumsūkņus. Kopumā 155 ģeotermālie urbumi,  katrs 100 metru dziļumā,  nodrošina kopējo jaudu 620kW apmērā. Tādējādi tas uzskatāms par vienu no lielākajiem un energoefektīvākajiem šāda veida projektiem Baltijā, kur izmantots tik jaudīgs ģeotermālais risinājums.   Projekta kopējās investīcijas sasniegušas pārsniedz 30 miljonus eiro un sagaidāms, ka tas tiks nodots ekspluatācijā  vasaras sākumā.

Pieteikumus energoefektivitātes sertifikātam var iesniegt par īpašiem vai inovatīviem risinājumiem un sasniegumiem energoefektivitātē  un tos iespējams saņemt kā LATEA biedriem, tā citiem uzņēmumiem.

citi raksti

LATEA energoefektivitātes sertifikāts - LATEA biedra STRABAG būvētajam KRAFTOOL/ TFS Trans loģistikas centram.

LATEA piedalās diskusijā par jauno Eiropas savienības energoefektivitātes likumdošanu

Rakstu arhīvs