Sāk sertifikāciju energoefektivitātē. Pirmais saņēmējs- STRABAG AG filiāle Latvijā

Latvijas Energoefektivitātes asociācijas biedrs, STRABAG AG filiāle Latvijā  drīzumā saņems pirmo LATEA izsniegto energoefektivitātes sertifikātu. Uzņēmums līdz šī gada vidum nodos ekspluatācijā KRAFTOOL/ TFS Trans palešu loģistikas centru Kundziņsalā, Rīgas brīvostas teritorijā. To veido noliktavas ēka ar automātisko augstplauktu kravas palešu novietni, kas tiek uzskatīta par vienu  no lielākajām Ziemeļ/Austrumeiropā, biroja ēka un tehniskais centrs. Projektā pielietotas vairāki inovatīvi risinājumi energoefektivitātē. Tā,  izmantota jumta monitoringa sistēma jumta siltumizolācijas efektivitātes paaugstināšanai, jaunākās paaudzes siltumizolējošā sendvičtipa paneļu sistēma un fotovoltāžas paneļu izmantošana biroja. 

Kā norāda STRABAG AG fililāles Latvijā vadītājs Roberts Dokters, īstenotajam projektam pašpietiekamu energoapgādi nodrošina īpašs  risinājums, kur ģeotermālā enerģija tiek pārveidota apsildē izmantojot siltumsūkņus. Kopumā 155 ģeotermālie urbumi,  katrs 100 metru dziļumā,  nodrošina kopējo jaudu 620kW apmērā. Tādējādi tas uzskatāms par vienu no lielākajiem un energoefektīvākajiem šāda veida projektiem Baltijā, kur izmantots tik jaudīgs ģeotermālais risinājums.   Projekta kopējās investīcijas sasniegušas pārsniedz 30 miljonus eiro un sagaidāms, ka tas tiks nodots ekspluatācijā  vasaras sākumā.

Pieteikumus energoefektivitātes sertifikātam var iesniegt par īpašiem vai inovatīviem risinājumiem un sasniegumiem energoefektivitātē  un tos iespējams saņemt kā LATEA biedriem, tā citiem uzņēmumiem.

citi raksti

Iespēja energoapgādes komersantiem energoefektivitātes pienākuma shēmas ieviešanā

Kā paredz nupat pieņemtais Energoefektivitātes likums, par to atbildīgi būs energoapgādes komersanti, kuriem būs jāsadarbojas ar klientiem, sniedzot tiem atbalstu energoefektivitātes pasākumu ieviešanā.

Energoefektivitātes finansētājiem jānodrošina līdzekļus apmācību un sertifikācijas programmām

Šobrīd Saeimā trešajam lasījumam tiek gatavots Energoefektivitātes likums un Latvijas Energoefektivitātes asociācija(LATEA) jau vērsusi parlamentāriešu uzmanību uz nepieciešamību uzlabot likuma kvalitāti, tostarp uz nepieciešamību normatīvajos aktos atrunāt energoservisa jeb ESCO uzņēmumu darbību, īpaši ņemot vērā pieejamo finansējumu.

Baltijas Enerģētikas Alianse: atklāta un caurskatāma starptautiskā biznesa iesaiste ir svarīgs priekšnoteikums diskusijai par Nord Stream 2

Aktīva un caurskatāma starptautiskā biznesa iesaiste ir svarīgs priekšnoteikums darbā ar liela apmēra multinacionālu enerģētikas projektiem.

LATEA vēstule LR Saeimai par Energoefektivitātes likuma grozījumiem

Latvijas Energoefektivitātes asociācija (LATEA) ir neatkarīga organizācija, kas apvieno uzņēmumus, kas strādā energoefektivitātes un atjaunojamo energoresursu jomā.

LATEA energoefektivitātes sertifikāts - LATEA biedra STRABAG būvētajam KRAFTOOL/ TFS Trans loģistikas centram.

LATEA piedalās diskusijā par jauno Eiropas savienības energoefektivitātes likumdošanu

LATEA - Baltijas Enerģētikas Foruma 2016 partneris

LATEA - Baltijas Enerģētikas Foruma 2016 partneris

LATEA lielākajā izstādē Baltijā - Vide un Enerģija 2016

Latvijas Energoefektivitātes asociācija šogad savā stendā akcentē sadarbību ar pašvaldībām un sertifikāciju energoefektivitātē.

Pirmais LATEA energoefektivitātes sertifikāts tiks pasniegts 7. septembrī

Latvijas Energoefektivitātes asociācijas biedrs, STRABAG AG filiāle Latvijā 7. septembrī saņems pirmo LATEA izsniegto energoefektivitātes sertifikātu.

Latvijas Energoefektivitātes asociācija sadarbosies ar Valkas novadu - plānotas kopīgas iniciatīvas un īpaši pilotprojekti Valkas pilsētvides attīstībai un dzīves kvalitātes uzlabošanai.

Latvijas Energoefektivitātes asociācijas (LATEA) un Valkas novada pašvaldības vienošanās par sadarbību ir būtisks solis Ziemeļvidzemes reģiona attīstībai energoefektivitātes un saistītajās jomās.

Energoserviss.lv- biznesa platforma uzņēmumiem, kas vēlas strādāt ESCO jomā

Ņemot vērā ESCO biznesa modeļa perspektīvas, tiek atjaunots LATEA zīmols energoserviss.lv.

Rakstu arhīvs