Latvijas Energoefektivitātes asociācija sadarbosies ar Valkas novadu - plānotas kopīgas iniciatīvas un īpaši pilotprojekti Valkas pilsētvides attīstībai un dzīves kvalitātes uzlabošanai.

Latvijas Energoefektivitātes asociācijas (LATEA) un Valkas novada pašvaldības vienošanās par sadarbību ir būtisks solis Ziemeļvidzemes reģiona attīstībai energoefektivitātes un saistītajās jomās. Kā uzsver LATEA valdes loceklis un šī projekta direktors Māris Sproga, sadarbībai iedvesmojis Austrijas pilsētas Gisingas (Güssing) modelis, kas no nomaļas pašvaldības Ungārijas robežas tuvumā kļuva par piemēru zaļās enerģijas dzīvotspējai, radot darbavietas un nodrošinot pilsētas attīstību un atpazīstamību. Šobrīd jau vairākas pašvaldības Eiropas Savienībā veiksmīgi sekojušas šim piemēram. Arī Valka piesaistīja uzmanību kā robežpilsēta ar unikālu situāciju, iespējām pārrobežu sadarbībai un skaidru pilsētas un novada attīstības vīziju.
Savukārt Valkas novada pašvaldības vadītājs Vents Armands Krauklis norāda, ka sadarbība ar LATEA ļaus piesaistīt labākos nozares ekspertus, nodrošināt pienācīgu kvalitāti un izmantot LATEA platformas iespējas Valkas attīstībai- gan jaunu un inovatīvu energoefektivitātes finansējuma modeļu jomā, gan būvniecības un renovāciju jautājumos, gan arī atjaunojamo energoresursu iespēju izmantošanā. V.A. Krauklis uzsver, ka Valka ir vienīgā no visām Latvijas pilsētām, kas parakstījusi Pilsētu mēru pakta (The Covenant of Mayors) ietvaros izveidoto jauno iniciatīvu “ Mayors Adapt”. Valkas pašvaldības vadītājs akcentē, ka tas ne tikai nodrošina atbalstu pilsētas aktivitātēm klimata un enerģijas jomā, bet arī sadarbības partneru tīklu Eiropas Savienībā.

citi raksti

Iespēja energoapgādes komersantiem energoefektivitātes pienākuma shēmas ieviešanā

Kā paredz nupat pieņemtais Energoefektivitātes likums, par to atbildīgi būs energoapgādes komersanti, kuriem būs jāsadarbojas ar klientiem, sniedzot tiem atbalstu energoefektivitātes pasākumu ieviešanā.

Energoefektivitātes finansētājiem jānodrošina līdzekļus apmācību un sertifikācijas programmām

Šobrīd Saeimā trešajam lasījumam tiek gatavots Energoefektivitātes likums un Latvijas Energoefektivitātes asociācija(LATEA) jau vērsusi parlamentāriešu uzmanību uz nepieciešamību uzlabot likuma kvalitāti, tostarp uz nepieciešamību normatīvajos aktos atrunāt energoservisa jeb ESCO uzņēmumu darbību, īpaši ņemot vērā pieejamo finansējumu.

Baltijas Enerģētikas Alianse: atklāta un caurskatāma starptautiskā biznesa iesaiste ir svarīgs priekšnoteikums diskusijai par Nord Stream 2

Aktīva un caurskatāma starptautiskā biznesa iesaiste ir svarīgs priekšnoteikums darbā ar liela apmēra multinacionālu enerģētikas projektiem.

LATEA vēstule LR Saeimai par Energoefektivitātes likuma grozījumiem

Latvijas Energoefektivitātes asociācija (LATEA) ir neatkarīga organizācija, kas apvieno uzņēmumus, kas strādā energoefektivitātes un atjaunojamo energoresursu jomā.

LATEA energoefektivitātes sertifikāts - LATEA biedra STRABAG būvētajam KRAFTOOL/ TFS Trans loģistikas centram.

LATEA piedalās diskusijā par jauno Eiropas savienības energoefektivitātes likumdošanu

LATEA - Baltijas Enerģētikas Foruma 2016 partneris

LATEA - Baltijas Enerģētikas Foruma 2016 partneris

LATEA lielākajā izstādē Baltijā - Vide un Enerģija 2016

Latvijas Energoefektivitātes asociācija šogad savā stendā akcentē sadarbību ar pašvaldībām un sertifikāciju energoefektivitātē.

Pirmais LATEA energoefektivitātes sertifikāts tiks pasniegts 7. septembrī

Latvijas Energoefektivitātes asociācijas biedrs, STRABAG AG filiāle Latvijā 7. septembrī saņems pirmo LATEA izsniegto energoefektivitātes sertifikātu.

Sāk sertifikāciju energoefektivitātē. Pirmais saņēmējs- STRABAG AG filiāle Latvijā

Latvijas Energoefektivitātes asociācijas biedrs, STRABAG AG filiāle Latvijā drīzumā saņems pirmo LATEA izsniegto energoefektivitātes sertifikātu.

Energoserviss.lv- biznesa platforma uzņēmumiem, kas vēlas strādāt ESCO jomā

Ņemot vērā ESCO biznesa modeļa perspektīvas, tiek atjaunots LATEA zīmols energoserviss.lv.

Rakstu arhīvs