Iespēja energoapgādes komersantiem valsts energoefektivitātes pienākuma shēmas ieviešanā

Latvijas Energoefektivitātes asociācija plāno sadarboties ar energoapgādes komersantiem, strādājot ar likumdošanas radītajām iespējām nozarei, piem.valsts energoefektivitātes pienākuma shēmas (EPS) izaicinājumiem. Kā paredz nupat pieņemtais Energoefektivitātes likums, EPS izveidošanas jēga ir sasniegt valsts obligāto enerģijas galapatēriņa ietaupījuma mērķi, bet atbildīgās puses ir enerģijas sadalas un enerģijas mazumtirdzniecības komersanti. Tiem būs jāsadarbojas ar klientiem, sniedzot tiem atbalstu energoefektivitātes pasākumu ieviešanā.

Sagaidāms, ka interese sadarbībai  ar LATEA varētu būt no enerģētikas uzņēmumiem, ieinteresētiem Latvijas tirgū, kas vēlētos pārņemt un attīstīt asociācijas savā laikā veidoto komunikāciju kanālu www.energetika.lv un strādāt sadarbībā ar LATEA kā savu partnerorganizāciju. 

LATEA kopsapulcē bez augstāk minētā tika noteikti arī citi plānotie darbības virzieni:

LATEA biedriem bija ekskluzīva iespēja izbaudīt lidojumu ar helikopteru un iepazīties ar vadošā savas jomas uzņēmuma - SIA Baltijas Helikopters darbu. Viena no uzņēmuma iespējām ir ar īpašu termokameru novērot zudumus pilsētu siltumapgādē, kas ļauj tos novērst un ievērojami uzlabot energoefektivitāti. http://helicopters.lv/lv/Papildus informācijai: +37129488486.

citi raksti

Energoefektivitātes finansētājiem jānodrošina līdzekļus apmācību un sertifikācijas programmām

Šobrīd Saeimā trešajam lasījumam tiek gatavots Energoefektivitātes likums un Latvijas Energoefektivitātes asociācija(LATEA) jau vērsusi parlamentāriešu uzmanību uz nepieciešamību uzlabot likuma kvalitāti, tostarp uz nepieciešamību normatīvajos aktos atrunāt energoservisa jeb ESCO uzņēmumu darbību, īpaši ņemot vērā pieejamo finansējumu.

Baltijas Enerģētikas Alianse: atklāta un caurskatāma starptautiskā biznesa iesaiste ir svarīgs priekšnoteikums diskusijai par Nord Stream 2

Aktīva un caurskatāma starptautiskā biznesa iesaiste ir svarīgs priekšnoteikums darbā ar liela apmēra multinacionālu enerģētikas projektiem.

LATEA vēstule LR Saeimai par Energoefektivitātes likuma grozījumiem

Latvijas Energoefektivitātes asociācija (LATEA) ir neatkarīga organizācija, kas apvieno uzņēmumus, kas strādā energoefektivitātes un atjaunojamo energoresursu jomā.

LATEA energoefektivitātes sertifikāts - LATEA biedra STRABAG būvētajam KRAFTOOL/ TFS Trans loģistikas centram.

LATEA piedalās diskusijā par jauno Eiropas savienības energoefektivitātes likumdošanu

LATEA - Baltijas Enerģētikas Foruma 2016 partneris

LATEA - Baltijas Enerģētikas Foruma 2016 partneris

LATEA lielākajā izstādē Baltijā - Vide un Enerģija 2016

Latvijas Energoefektivitātes asociācija šogad savā stendā akcentē sadarbību ar pašvaldībām un sertifikāciju energoefektivitātē.

Pirmais LATEA energoefektivitātes sertifikāts tiks pasniegts 7. septembrī

Latvijas Energoefektivitātes asociācijas biedrs, STRABAG AG filiāle Latvijā 7. septembrī saņems pirmo LATEA izsniegto energoefektivitātes sertifikātu.

Sāk sertifikāciju energoefektivitātē. Pirmais saņēmējs- STRABAG AG filiāle Latvijā

Latvijas Energoefektivitātes asociācijas biedrs, STRABAG AG filiāle Latvijā drīzumā saņems pirmo LATEA izsniegto energoefektivitātes sertifikātu.

Latvijas Energoefektivitātes asociācija sadarbosies ar Valkas novadu - plānotas kopīgas iniciatīvas un īpaši pilotprojekti Valkas pilsētvides attīstībai un dzīves kvalitātes uzlabošanai.

Latvijas Energoefektivitātes asociācijas (LATEA) un Valkas novada pašvaldības vienošanās par sadarbību ir būtisks solis Ziemeļvidzemes reģiona attīstībai energoefektivitātes un saistītajās jomās.

Energoserviss.lv- biznesa platforma uzņēmumiem, kas vēlas strādāt ESCO jomā

Ņemot vērā ESCO biznesa modeļa perspektīvas, tiek atjaunots LATEA zīmols energoserviss.lv.

Rakstu arhīvs