Baltijas Enerģētikas Alianse: atklāta un caurskatāma starptautiskā biznesa iesaiste ir svarīgs priekšnoteikums diskusijai par Nord Stream 2

Aktīva  un caurskatāma starptautiskā biznesa iesaiste ir svarīgs priekšnoteikums darbā ar  liela apmēra multinacionālu enerģētikas projektiem. Ir nepieciešams izvērsts dialogs, lai nodrošinātu pārdomātus argumentus tādām būtiskām iniciatīvām kā Nord Stream 2 gāzes cauruļvada projektam, kas šobrīd tiek dažādi interpretēts un rada emocionālas diskusijas.

Māris Sproga, Baltijas Enerģētikas Alianses (BEA) vadītājs norāda, ka gāze kā stratēģiski svarīgs resurss ir pārāk būtisks, lai par to runātu bez sagatavotiem argumentiem vai balstoties uz populistiskiem saukļiem. Vienlaikus Nord Stream 2 konsorcijam nepieciešams būt ievērojami aktīvākam gan darbā ar sabiedrību un dažādiem spēlētājiem, gan iesaistot visus viedokļus un diskutējot par projekta attīstības gaitu.

Kā jau informēts,  šobrīd tiek veidota Baltijas Enerģētikas Alianse-    kompetences centra tipa organizācija, kas nodarbosies ar gāzes biznesa jautājumiem Baltijas Jūras reģionā ar mērķi strādāt pie būtiskākajiem gāzes biznesa jautājumiem – infrastruktūras projektiem, piegāžu drošības un diversifikācijas. Nord Stream 2 ir viena no  BEA darba prioritātēm.

citi raksti

Iespēja energoapgādes komersantiem energoefektivitātes pienākuma shēmas ieviešanā

Kā paredz nupat pieņemtais Energoefektivitātes likums, par to atbildīgi būs energoapgādes komersanti, kuriem būs jāsadarbojas ar klientiem, sniedzot tiem atbalstu energoefektivitātes pasākumu ieviešanā.

Energoefektivitātes finansētājiem jānodrošina līdzekļus apmācību un sertifikācijas programmām

Šobrīd Saeimā trešajam lasījumam tiek gatavots Energoefektivitātes likums un Latvijas Energoefektivitātes asociācija(LATEA) jau vērsusi parlamentāriešu uzmanību uz nepieciešamību uzlabot likuma kvalitāti, tostarp uz nepieciešamību normatīvajos aktos atrunāt energoservisa jeb ESCO uzņēmumu darbību, īpaši ņemot vērā pieejamo finansējumu.

LATEA vēstule LR Saeimai par Energoefektivitātes likuma grozījumiem

Latvijas Energoefektivitātes asociācija (LATEA) ir neatkarīga organizācija, kas apvieno uzņēmumus, kas strādā energoefektivitātes un atjaunojamo energoresursu jomā.

LATEA energoefektivitātes sertifikāts - LATEA biedra STRABAG būvētajam KRAFTOOL/ TFS Trans loģistikas centram.

LATEA piedalās diskusijā par jauno Eiropas savienības energoefektivitātes likumdošanu

LATEA - Baltijas Enerģētikas Foruma 2016 partneris

LATEA - Baltijas Enerģētikas Foruma 2016 partneris

LATEA lielākajā izstādē Baltijā - Vide un Enerģija 2016

Latvijas Energoefektivitātes asociācija šogad savā stendā akcentē sadarbību ar pašvaldībām un sertifikāciju energoefektivitātē.

Pirmais LATEA energoefektivitātes sertifikāts tiks pasniegts 7. septembrī

Latvijas Energoefektivitātes asociācijas biedrs, STRABAG AG filiāle Latvijā 7. septembrī saņems pirmo LATEA izsniegto energoefektivitātes sertifikātu.

Sāk sertifikāciju energoefektivitātē. Pirmais saņēmējs- STRABAG AG filiāle Latvijā

Latvijas Energoefektivitātes asociācijas biedrs, STRABAG AG filiāle Latvijā drīzumā saņems pirmo LATEA izsniegto energoefektivitātes sertifikātu.

Latvijas Energoefektivitātes asociācija sadarbosies ar Valkas novadu - plānotas kopīgas iniciatīvas un īpaši pilotprojekti Valkas pilsētvides attīstībai un dzīves kvalitātes uzlabošanai.

Latvijas Energoefektivitātes asociācijas (LATEA) un Valkas novada pašvaldības vienošanās par sadarbību ir būtisks solis Ziemeļvidzemes reģiona attīstībai energoefektivitātes un saistītajās jomās.

Energoserviss.lv- biznesa platforma uzņēmumiem, kas vēlas strādāt ESCO jomā

Ņemot vērā ESCO biznesa modeļa perspektīvas, tiek atjaunots LATEA zīmols energoserviss.lv.

Rakstu arhīvs